6 miejsce Żaka Młodszego w turnieju Euro Lublin 2017! - relacja

Udanie wypadł nasz zespół Żaka Młodszego w turnieju zorganizowanym przez Miasto Lublin w ramach promocji Mistrzostw Europy U-21 w którym Lublin będzie miastem-gospodarzem. W zawodach udział wzięło dwanaście lubelskich zespołów z rocznika 2009 grając pod nazwami Państw, które wystąpią podczas tegorocznego Mundialu.

W turnieju, który odbył się na bocznym boisku Areny Lublin nasza drużyna wystąpiła jako Szwecja. Trafiliśmy do grupy A gdzie zmierzyliśmy się z reprezentacjami Polski, Słowacji i Anglii. Pierwszym przeciwnikiem, z którym zagraliśmy była drużyna Anglii, którą pokonaliśmy 2-1 po bramkach Mateusza Świątka i Olka Kamińskiego.

W drugim meczu naszym przeciwnikiem byli Polacy. Grając bez odpoczynku, mecz po meczu, ponieśliśmy porażkę 0-2. W meczu "o wszystko" zdecydowanie pokonaliśmy Słowaków w stosunku 4-0 po bramkach Bartka Pągowskiego, Mateusza Świątka, Tomka Zgierskiego oraz Wojtka Świecia. Dzięki temu zwycięstwu zajęliśmy pierwsze miejsca w grupie, tym samym meldując się w ćwierćfinale mistrzostw!

Ćwierćfinał to prawdziwy HORROR! Naszym przeciwnikiem okazała się być Hiszpania! Początek spotkania ułożył się dla naszego zespołu rewelacyjnie gdzie po dwóch pięknych trafieniach Mateusz Świątka do przerwy prowadziliśmy 2:0. Po przerwie Hiszpanie nie poddali się i doprowadzili do remisu. O awansie do półfinału musiały zadecydować rzuty karne. W tych więcej spokoju i koncentracji wykazali Hiszpanie pokonując nas 2-1.

Ostatecznie zajęliśmy 6 miejsce w turnieju pokonując jeszcze raz Słowaków 5-0 po dwóch bramkach Mateusza Świątka, jednej Olka Kamińskiego, Tomka Zgierskiego i Janka Ostrowskiego.

Wielkie brawa należą się naszym młodym piłkarzom za ich postawę oraz walkę do końca, a także rodzicom rocznika 2009 którzy w każdym meczu głośno dopingowali nasz zespół od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego!