Podsumowanie kolejki ligowej z 25-26.08!

Udany to był weekend ligowy w wykonaniu większości naszych zespołów. Spośród siedmiu rozegranych spotkań pięć z nich wygraliśmy, doznając jedynie dwóch porażek. Bardzo dobrze zaprezentowały się debiutujące w lubelskich ligach młodzików drużyny z rocznika 2007 i 2008! Najpierw drugi zespół Młodzików Młodszych w ramach ligi lubelskiej pokonał na wyjeździe drużynę Błękitu Cyców 3:1 będąc przez większość spotkania drużyną zdecydowanie lepszą. Brak jednak skuteczności pod bramką przeciwnika oraz dobra postawa bramkarza gospodarzy spowodowała, że na pierwsze trafienie naszych zawodników musieliśmy czekać do 21 minuty. Wtedy sytuację sam na sam wykorzystał Oskar Gomela zdobywając pierwszą bramkę w tym meczu. Trzy minuty później wynik spotkania podwyższył Jakub Wójcik, który precyzyjnym strzałem w dolny róg bramki nie dał szans na obronę. Wynik w ostatniej minucie meczu ustalił Kamil Owczarski, który popisał się ładnym strzałem zza pola karnego.

Trzema trafieniami w derbowym spotkaniu z Motorem Lublin oraz bez stary bramki zakończyli zawody podopieczni trenera Michała Czarneckiego. Występujący również w lidze lubelskiej w kategorii o rok wyżej, nie dali najmniejszych szans na zwycięstwo gospodarzom spotkania. Na wyróżnienie w tym meczu zasłużył cały zespół natomiast bramki dla naszej drużyny zdobyli kolejno: Wiktor Gazda, Maciej Góźdź oraz Jacek Mazur.

Pierwsze ligowe zwycięstwo odnieśli też Juniorzy Młodsi, którzy na własnym boisku pokonali Wisłę Puławy 3:1! Po dwóch wyjazdowych porażkach, wreszcie podopieczni trenera Tomasza Prasnala przełamali złą passę i mogli cieszyć się ze zdobyczy punktowej. Wynik jednak nie odzwierciedla do końca przebiegu spotkania. Tylko dzięki rażącej nieskuteczności naszych zawodników, zespół gości wyjechał z Lublina z jedynie trzybramkową stratą. Mniej szczęścia w meczu mieli ich starsi koledzy, którzy w swoim meczu również z Wisłą, stworzyli mnóstwo dogodnych sytuacji strzeleckich. Niestety to przyjezdni zdobyli o jedną bramkę więcej i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Na koniec weekendu udaną inaugurację zaliczyły również nasze dziewczęta. W wyjazdowym meczu z Resovią Rzeszów bez większych problemów strzeliły rywalom cztery bramki, tracąc tylko jedną. Klasycznym hat-trickiem zdobytym w pierwszej połowie meczu w nieco ponad 30 minut popisała się Karolina Barczak. Po przerwie wynik na 4:1 ustaliła Weronika Dymowska!

Poniżej komplet wyników kolejek ligowych z 25-26 sierpnia: