Powrót do treningów - ważne informacje!

Powrót do treningów - ważne informacje!

Od 11.05. wdrażamy plan powrotu do treningów. Będą to jednak zajęcia w organicznej formie prowadzone w mikrogrupach (max 6 osób +trener). Zachowując ostrożność w podejmowanych decyzjach, a także ze względu na niedostępność wszystkich obiektów piłkarskich z których dotychczas korzystał nasz klub jesteśmy niejako zmuszeni do stopniowego powrotu na boiska. Poniżej przedstawiam plan powrotu do zajęć poszczególnych grup:

I ETAP:
- 11.05. do treningów wróciliby: Juniorzy (2003-2004), Trampkarze Starsi (2005) i Młodsi (2006) oraz Młodzicy Starsi grupa czerwona i niebieska (2007) - głównie ze względu na to, że te grupy najwcześniej wrócą do rozgrywek, nawet jeśli ich nie będzie w tym sezonie to w sierpniu zacznie się nowy. Po drugie powyżej 13 roku życia chłopaki nie musza być pod opieką rodziców wiec wielu z nich mogłoby sobie samych dojeżdżać na treningi żeby nie tworzyć zbędnego tłumu. Zajęcia odbywać się będą w grupach 7 osobowych (6+trener) w wymiarze 60 minut + 15 minut przerwy miedzy kolejnymi grupami tak, żeby jedna grupa zdarzyła odjechać zanim przyjedzie kolejna.

II ETAP:
- 18.05. do treningów wróciłyby grupy: Młodzik Młodszy grupa czerwona i niebieska (2008), Orlik Straszy (2009), Orlik Młodszy grupa czerwona i niebieska (2010). Zajęcia odbywać się będą w grupach 7 osobowych (6+trener) w wymiarze 60 minut + 15 minut przerwy miedzy kolejnymi grupami tak, żeby jedna grupa zdarzyła odjechać zanim przyjedzie kolejna. Treningi w tych grupach odbywać się bada 1 w tyg.

III ETAP:
- 25.05. do treningów wróciłyby pozostałe grupy tj: Żak Starszy grupa czerwona, niebieska i biała (2011), Żak Młodszy czerwona i niebieska (2012), Skrzat Starszy grupa czerwona i niebieska (2013), Skrzat Młodszy (2014) i Akademia Przedszkolaka. Zajęcia odbywać się będą w grupach 7 osobowych (6+trener) w wymiarze 45 minut + 15 minut przerwy miedzy kolejnymi grupami tak, żeby jedna grupa zdarzyła odjechać zanim przyjedzie kolejna. Treningi w tych grupach odbywać się bada 1 w tyg.

Grupy zostaną podzielone przez trenerów prowadzących. Nadal będziemy się starać prowadzić zajęcia zdalnie w grupach które jeszcze nie wracają na boisko. Jeśli możliwości bazowe, organizacyjne i prawne na to pozwolą istnieje możliwość w kolejnych tygodniach w momencie uruchamiania kolejnych grup dodawać kolejne treningi lub zwiększanie ilości zawodników w miarę zmniejszania obostrzeń.

Co do charakteru zajęć to proponujemy zajęcia wyizolowane (przynajmniej w pierwszym tygodniu) w których każdy zawodnik ma swój kawałek boiska w którym trenuje bez małych gier i jakiejkolwiek styczności. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby przyspieszyć uruchamianie kolejnych grup w zależności od obecnie panującej sytuacji, a także dostępności boiskowej. Zajęcia możemy prowadzić na orlikach w godzinach popołudniowych 17-20 lub na politechnice w zasadzie w godzinach dowolnych w zależności od możliwości trenera i chęci danej grupy, wiec jeśli będzie taka wola z obu stron możemy zorganizować zajęcia w godzinach wcześniejszych. Obecnie jestem na etapie negocjacji z Politechniką kwoty wynajmu boiska.

Zanim natomiast wrócimy do zajęć, każdy rodzic wyrażający zgodę na udział w treningach będzie musiał podpisać oświadczenie i zapoznać się z regulaminem który będzie obowiązywał w najbliższych tygodniach. Warunkiem dopuszczenia będzie również uregulowanie składek członkowskich oraz ubezpieczenie. 

Oczywiście jest to plan pesymistyczny jeśli przez cały maj nie zniosą limitu ćwiczących na obiekcie oraz boiska przyszkolne jak boiska przy ul. Diamentowej, Bursztynowej czy Biedronki nie zostaną wcześniej otwarte. Jeśli zostaną uruchomione i uda nam się uzgodnić ze szkołami warunki współpracy to sukcesywnie będziemy przyspieszać powrót na boiska kolejnych grup bo obecnie możliwości bazowe mamy bardzo ograniczone. Na dniach trenerzy otrzymają informację z miejscem i godziną treningów w przyszłym tygodniu.

Dodatkowo mamy możliwość zrobienia maseczek oraz kominów klubowych w cenie 15 zł (maseczka) i 30 zł (komin) - zamówienia prosimy składać u trenerów lub kierowników grup. 


W miesiącu maju składki członkowskie pozostają na poziomie 50 % (tak samo jak w kwietniu). Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty oraz prosimy o uregulowanie ewentualnych zaległości.  

Poniżej linki do pobrania dokumentów: 

1. Oświadczenie rodzica

2. Regulamin (załącznik 1)

Zarząd Klubu

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości