Podsumowanie kolejki ligowej z 1-2.09!

Nie najlepiej zakończył się pierwszy wrześniowy weekend dla większości naszych zespołów ligowych. Spośród dziesięciu rozegranych spotkań o punkty, dwa z nich wygraliśmy, trzy zremisowaliśmy, a pięć meczów zakończyło się porażkami.

Cieszy na pewno kolejna wygrana naszych dziewcząt, które w starciu z Prądniczanką Kraków zwyciężyły zespół z małopolski. Bramki na wagę trzech punków zdobyły - Kinga Górka w 14 minucie spotkania, oraz Wiktoria Dymowska w 67 ustalając wynik meczu na 2:1!

Kolejny świetny mecz zanotowali podopieczni trenera Michała Czarneckiego. Występujący w lidze lubelskiej młodzików młodszych chłopcy z rocznika 2008 pewnie wygrali na wyjeździe z Perłą Rudnik aż 8:2! Wynik choć wysoki to początek meczu nie był dla naszych najlepszy. Już w 2 minucie to gospodarze objeli prowadzenie, a po 5 minutach nasz zespół przegrywał 2:0. Trzecia bramka w meczu, a pierwsza zdobyta dla Widoku to samobójcze trafienie jednego z zawodników Perły. Kolejne siedem goli strzelonych były już autorstwem naszych piłkarzy. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Kacper Boryń, Maciej Góźdź, który zdobył dwie bramki, Błażej Eminowicz, Wiktor Gazda, Jakub Skulimowski oraz Michał Żmida.

Po jednym punkcie do ligowego dorobku dopisali także oba zespoły juniorów. Starsi w dramatycznych okolicznościach w starciu z Lewartem Lubartów przegrywali już 0:2 ale zdołali odrobić stratę, a drugą bramkę na wagę remisu zdobyli w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Ich młodsi koledzy natomiast w spotkaniu z MOSiRem Lubartów zdobyli jedną bramkę, ale też jedną stracili. Końcowy wynik tego meczu 1:1.

Podziałem punktów i również wynikiem 1:1 zakończył się także pojedynek miedzy naszym zespołem Młodzików Starszych, a Football Academy Lublin występującym w lidze lubelskiej. Remis o tyle pechowy, bo to nasza drużyna przez większość czasu utrzymywała się przy piłce, raz po raz stwarzając sobie dogodne sytuacje podbramkowe. Niestety niewykorzystane okazje w końcówce meczu zemściły się i na 2 minuty przed końcem spotkania po stałym fragmencie gry straciliśmy prowadzenie i ostatecznie musieliśmy się zadowolić remisem. Szczęścia zabrało także podopiecznym trenera Jacka Skrzyniarza, którzy w Wojewódzkiej Lidze Młodzików Młodszych w Puławach bramkę na 2:1, która przesądziła o porażce stracili w ostatniej minucie meczu.

W pozostałych spotkaniach nasze drużyny zdecydowanie uległy swoim rywalom będąc tego dnia zespołami słabiej dysponowanymi. Poniżej wszystkie wyniki meczów ligowych rozgrywanych 1-2 września:

Perła Rudnik - Widok Lublin - 2:8

Bramki: Kacper Boryń, Maciej Góźdź x2, Błażej Eminowicz, Wiktor Gazda, Jakub Skulimowski, Michał Żmida