Młodzicy Starsi na szóstkę! Podsumowanie kolejki ligowej 15-16 września!

Zmienną formę prezentują nasi zawodnicy w rundzie jesiennej piłkarskiego sezonu 2018/2019 przeplatając dobre występy, słabszymi w których wspólnym mianownikiem jest brak skuteczności pod bramką przeciwnika. Nieco inaczej było w miniony weekend, a tym razem niewykorzystane przez nas sytuacje nie zamieniły losów spotkań. 

Młodzicy na szóstkę! Zespół prowadzony przez trenera Jarosława Walęciuka w Lidze Wojewódzkiej wreszcie przełamał niemoc strzelecką zdobywając w meczu z Gaudium Zamość aż sześć bramek! Od początku meczu widać było, że nasi piłkarze byli dobrze dysponowani tego dnia. Na efekty dobrej gry nie trzeba było długo czekać. W 15 minucie meczu pierwszą bramkę dającą nam prowadzenie zdobył Jakub Badzian, który wykorzystał odbity przez bramkarza gości strzał Owena Gorala, wbijając piłkę do pustej bramki. Późnej choć dogodnych sytuacji nie brakowało z obu stron wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po zamianie stron mocniej zaatakowali przyjezdni, raz po raz stwarzając sobie dogodne podbramkowe okazje. Na szczęście problemy ze skutecznym wykańczaniem ataku tego dnia nie były naszym zmartwieniem. W 47 minucie to Widok wyprowadził kolejną akcje którą na gola zamienił Maciej Adamczuk. Później worek z bramkami rozwiązał się na dobre i w przeciągu 10 ostatnich minut meczu nasi zawodnicy strzelili jeszcze cztery bramki ustalając wynik spotkania na 6:0! Autorami kolejnych trafień byli: Szymon Gutek, Jakub Buczyński, Jakub Duński i Piotr Krzyszczak. 

Nieco mniej trafień ale równie skutecznie i z charakterem zagrali Młodzicy Młodsi. W meczu Ligi Wojewódzkiej przeciwko Frassati Fajsławice po raz kolejny zawodnicy prowadzeni przez trenera Jacka Skrzyniarza musieli rozpoczynać mecz od straconej wcześnie bo już w 6 minucie bramki. Nie podłamało to naszych młodych piłkarzy, którzy za sprawą Aleksa Sobeścijańskiego w niespełna 10 minut odrobili jednobramkową stratę, aby chwilę później wyjść na prowadzenie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Aleks Sobeścijański wykorzystując intuicyjne podanie Michała Chodkiewicza w pole karne, który jeszcze zdołał minąć bramkarza gości i wpakować piłkę do pustej bramki. Do końca meczu wynik pomimo kilku bardzo dobrych okazji ze strony zarówno naszego zespołu jak i gości nie uległ zmianie. Dzięki temu drugie z rzędu zwycięstwo stało się faktem. 

Wiele emocji wywołał również mecz naszej najstarszej drużyny ligowej - Juniorów Starszych. W sobotę 15 września na boisku w Dąbrowicy podejmowaliśmy zespół TOP-54 Biała Podlaska, który przed tą koleją zajmował trzecią lokatę w tabeli mając nad nami przewagę zaledwie dwóch punktów. Przed meczem było wiadomo, że nie będzie to łatwe spotkanie. Na boisku prócz jakości piłkarskiej było widać z obu stron zaangażowanie, a także wolę walki. W 38 minucie meczu udało się naszym zawodnikom przełamać linię obrony gości. Wtedy też z dobrej strony pokazał się Jan Wankiewicz wykorzystując świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne przeciwników i z najbliższej odległości pokonał bramkarza TOPu. Jak się później okazało był to jedyny gol w tym meczu. Dopisane do ligowego dorobku trzy punkty spowodowały, że podopieczni trenera Macieja Szyduka zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli, tracąc zaledwie dwa punkty do drugiej Wisły Puławy. 

Poniżej wyniki pozostałych meczów ligowych rozegranych w weekend 15-16.09:

II Liga Kobiet:

GKS Majdan Sieniawski - Widok Lublin - 0:2

Bramki: Weronika Dymowska x2

I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych Gr. 1:

Widok - TOP-54 Biała Podlaska - 1:0

Bramka: Jan Wankiewicz

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych Gr. 1:

Widok - TOP-54 Biała Podlaska - 0:3

Wojewódzka Liga Trampkarzy Starszych Gr. 2:

Tomasovia Tomaszów Lub. - Widok - 6:0 

Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych Gr. 2:

Tomasovia Tomaszów Lub. - Widok - 2:2

Bramki: Michał Błaziak x2

Wojewódzka Liga Młodzików Starszych Gr. 2:

Widok - Gaudium Zamość - 6:0

Bramki: Jakub Badzian, Maciej Adamczuk, Szymon Gutek, Jakub Buczyński, Jakub Duński, Piotr Krzyszczak

Wojewódzka Liga Młodzików Młodszych Gr. 2:

Widok - Frassati Fajsławice - 2:1

Bramki: Aleks Sobeścijański x2

Lubelska Liga Młodzików Starszych Gr 1:

Widok - KS Lublinianka Lublin - 1:0

Bramka: Adam Hałas 

Lubelska Liga Młodzików Młodszych Gr. 1:

Widok - Sygnał Lublin - 0:4

Lubelska Liga Młodzików Młodszych Gr. 2:

MUKS Kraśnik - Widok - 8:2

Bramki: Maciej Ptasiński, Kacper Ziółek

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za walkę na boisku!! Gratulujemy zwycięzcom!!