Informacja dotycząca letnich obozów sportowych!

Informacja dotycząca letnich obozów sportowych!

Po licznych konsultacjach z trenerami, kierownikami drużyn oraz rodzicami, a także ze względu na obecnie panującą sytuację w kraju Zarząd Klubu zdecydował, że rezygnuje z wyjazdowych obozów sportowych zaplanowanych w okresie letnich wakacji. Niestety w dalszym ciągu nie ma szczegółowych wytycznych dotyczących na jakich zasadach miałby się odbywać takie zgrupowania. Zdajemy sobie sprawę, że dla większości zawodników naszego klubu wyjazd na obóz był jedną z największych atrakcji wakacyjnych, jednak zdrowie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest dla klubu najważniejsze. Z doświadczenia wiemy, że podczas wyjazdów na obozy często zdarzają się sytuacje z problemami zdrowotnymi, obawy przed wizytami w szpitalach czy na oddziałach SOR, a w czasach pandemii jest to w pełni uzasadnione. Obawy rodziców oraz w niektórych przypadkach brak środków finansowych na wyjazd są również zrozumiałe i uzasadnione.

Kolejnym problemem, który pojawił się przy chęci organizacji obozów, było duże zróżnicowanie ilości chętnych do wyjazdu w poszczególnych grupach. W każdej grupie średnio 55% rodziców zadeklarowało chęć wyjazdu. Z punktu widzenia szkoleniowego nieobecność blisko 45% zawodników na obozie ma negatywny wpływ na funkcjonowanie grupy, a także spowodowałoby wzrost kosztów obozu na każdego uczestnika. 

Prosimy wszystkich o wyrozumiałość zarówno w stosunku do Zarządu Klubu, jak i rodziców, którzy nie byli chętni do wyjazdu. Jednocześnie informujemy, że klub ustalił terminy obozów dochodzeniowych oraz półkolonii dla członków naszego klubu, które wkrótce zostana podane. 

Zarząd Klubu

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości