Budżet Obywatelski 2019 - nasze projekty!

W niedzielę 23 września rozpoczęło się głosowanie do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Jak co roku nasz klub czynnie bierze udział, nie tylko zgłaszając własne projekty ale także wspierając projekty zaprzyjaźnionych klubów. W tym roku naszym głównym celem jest wygranie dużego projektu (D-44) - Budowa i modernizacja boisk szkolnych na ul. Biedronki i ul. Diamentowej. 

Projekt ten zakłada stworzenie dokumentacji projektowej boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 10 na ul. Biedronki 13. Boisko zostanie zbudowane od strony południowej szkoły w miejscu, gdzie znajduje się teren zielony z dwoma "nieformalnymi" boiskami. Plan zagospodarowania terenu oraz dokumentacja projektowa dotyczy także budowy ogrodzenia istniejącego boiska o sztucznej nawierzchni, oświetlenia go, montażu nowych siatek na piłkochwyty oraz ustawienia kontenerów sanitarnych.

Boisko przy Zespole Szkół nr 6 przy ul. Diamentowej 2, funkcjonuje na działce, na której umiejscowiona jest szkoła. Celem projektu jest zamontowanie oświetlenia (około 6-8 lamp) wokół boiska, masztów na piłkochwyty które zostaną zainstalowane za bramkami, a przenośne trybuny oraz wiaty stadionowe dla zawodników rezerwowych wzdłuż linii bocznych boiska. Planowana jest również wymiana ogrodzenia boiska, ustawienie dwóch kontenerów technicznych oraz budowa systemu nawadniania wraz z zestawem hydroforowym.

Ponadto walczymy o budowę kompleksu boisk na części obecnych terenów zajmowanych przez LKJ. Po wydaniu zgody przez Prezydenta Miasta Lublin na wybudowanie takiej bazy sportowej dla lubelskich klubów piłkarskich, kolejnym etapem jest stworzenie projektu. M 63 - Boiska na terenach LKJ to projekt wspierany również przez BKS Lublin oraz Sygnał Lublin z którymi wspólnie chcemy pokazać, że działanie klubów piłkarskich w Lublinie jest możliwe. 

Ostatnim projektem na który zachęcamy do głosowania jest M 13 - Centrum Aktywności Sportowej Bronowice /etap 1/. Ważne, żeby w całym mieście stwarzać możliwie najlepsze warunki do rozwoju młodych adeptów piłki nożnej. Dlatego też pomysł stworzenia lokalnej bazy sportowej dla prężnie działającej i ciągle rozwijającej się Akademii Piłkarskiej Bronowice jest bliski naszemu sercu. 

Gorąco zachęcamy do głosowania na wszystkie wymienione wyżej projekty Budżetu Obywatelskiego 2019. Wierzmy, że wspólnymi siłami uda nam się osiągnąć założony cel. Link do głosowania: obywatelski.lublin.eu/logowanie_do_glosowania