Avia lepsza od juniorów starszych

Sąsiadująca z boiskiem Arena Lublin nie zainspirowała zespołu juniorów starszych do zwycięstwa nad Avią Świdnik. Będący w czubie tabeli goście pokazali swoją wyższość i mecz XII kolejki I LWJS zakończył się rezultatem 1:4.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, nasi gracze spędzili dłuższą chwilę, wysłuchując ostatnich poleceń trenera Artura Gadzickiego. Najwyraźniej nie wzięli sobie jednak ich do serca, bo już w pierwszej akcji dali sobie strzelić bramkę. Szybko zdobyte prowadzenie wyraźnie uskrzydliło świdniczan, którzy od tego momentu raz po raz zagrażali bramce Pawła Furtaka. Gospodarze nie mieli pomysłu jak ich powstrzymać. Szybko zaowocowało to kolejnymi dwoma golami. Przy stanie 0:3 tempo gry wyraźnie zmalało i nieliczni kibice rozważali pewnie wcześniejszy powrót do domu. Tuż przed przerwą, nadzieję na lepszy rezultat i ciekawszy mecz dał jednak Widokowi Damian Stelmaszuk. Pewnie wykorzystał bowiem sytuację sam na sam z golkiperem Avii.

Dzięki kontaktowej bramce nasi zawodnicy wyszli na drugą część spotkania o wiele bardziej zmotywowani. Pomogli też wprowadzeni w przerwie rezerwowi. Gra zaczęła wyglądać o wiele lepiej - niestety zabrakło celnych strzałów. Juniorzy wykreowali sobie wkrótce dwie stuprocentowe okazje, ale piłka ani razu nie wylądowała w siatce. Trener co chwilę zachęcał swoich podopiecznych do bardziej bezpośredniego rozgrywania piłki. Na nic się to jednak zdało. Co gorsza, w samej końcówce pojedynku Avii udało się jeszcze wyprowadzić kontrę i tym samym ustalić rezultat na 1:4.

Dzięki takiemu rozstrzygnięciu rywale zakończyli rundę jesienną na pozycji lidera. Nasi gracze znaleźli się w środku stawki - na szóstym miejscu,